Ви тут: Головна Про інститут Кафедри Кафедра всесвітньої історії Про кафедру

Реорганізація Інституту суспільства

На підставі рішення засідання Вченої ради від 26 травня 2016 року структурний підрозділ трансформується шляхом поділу на:

 

Про кафедру

2


1 січня 1988 р. при Київському інституті удосконалення вчителів була створена кафедра суспільних дисциплін (завідувач – кандидат історичних наук, доцент І.П.Іваненко). Кафедра забезпечувала проведення лекційних та семінарських занять для вчителів м. Києва за спеціальністю всесвітня історія, які відряджались до інституту з метою підвищення кваліфікації. Починаючи з 1991 р. викладачі кафедри також проводили виїзні заняття для вчителів Київської області.

1993 р. згадувана кафедра була перейменована в кафедру методики викладання історії (завідувач – кандидат історичних наук, доцент (на той час) Ф.Л.Левітас). Кафедра забезпечувала проведення курсів підвищення кваліфікації для вчителів історії м. Києва та Київської області, учнівських олімпіад, семінарів для методистів районних методичних кабінетів та голів методичних об’єднань вчителів цього регіону, а також конкурсів «Вчитель року». Було започатковано читання дисциплін курсу всесвітня історія на факультетах вечірньо-заочної форми навчання.

1 вересня 2007 р. кафедра змінила свою назву та стала називатись кафедра всесвітньої історії  та методики навчання (завідувач кафедри – кандидат історичних наук (на той час) О.О.Салата). У цей час кафедра значно збільшила обсяг навчальних дисциплін, що викладались студентам-історикам.

1 лютого 2008 р. завідувачем кафедри був призначений доктор історичних наук, професор Г.М.Надтока (у вересні того ж року його було обрано на цю посаду Вченою радою університету). Починаючи з 2009 р., кафедра розширила спектр своєї спеціалізації, запровадивши фахові напрями з країнознавства та міжнародних відносин (міжнародна інформація). У вересні 2012 р. кафедра була перейменована в кафедру всесвітньої історії.

19 вересня 2013 р. завідувачем кафедри був призначений доктор філософії УВУ, доктор історичних наук, професор І.В.Срібняк (у травні 2014 р. його було обрано на цю посаду Вченою радою університету). Спільно з викладачами кафедри історії України співробітники кафедри всесвітньої історії успішно пройшли повторне державне ліцензування бакалаврської та магістерської програм за напрямом підготовки «Історія».

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter