Ви тут: Головна Про інститут Кафедри Кафедра всесвітньої історії Діяльність Виробнича практика студентів Київського університету імені Бориса Грінченка: набуття практичних навичок роботи майбутніми професіоналами

У період з 29 березня по 16 квітня студенти IVкурсу Інституту суспільства Київського університету імені Бориса Грінченка за спеціальністю «Міжнародна інформація» та «Країнознавство» проходили науково-виробничу практику з метою закріплення теоретичних знань, які були отримані в процесі навчання та формування професійного вміння приймати самостійні рішення в реальних виробничих умовах.

Базами для проходження практики стали:

• Міністерство закордонних справ України;
  • Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ»;
  • Апарат Київської міської державної адміністрації;
  • Школа політичної аналітики Національного університету «Києво-Могилянська академія»;
  • Головне територіальне управління юстиції у м. Києві (міжнародний відділ);
  • Національний інститут стратегічних досліджень при Президентові України.

Під час практики студенти мали змогу ознайомитися з управлінською структурою установ, їх завданнями та повноваженнями.

Особливо цікавою та пізнавальною була практика в Міністерстві закордонних справ, куди були направлені чотири студентки, які показали найкращі результати у процесі вивчення теоретичних дисциплін та високий рівень володіння іноземними мовами. Вони проходили практику у Відділі державного архіву та Управлінні генерального секретаріату МЗС України: брали участь в обробці вхідної документації, отриманої від закордонних дипломатичних установ України, формували і вели облік фонду міжнародних договорів та брали участь у створенні фонду користування та довідкового апарату документів, що знаходяться на зберіганні.

Під час практики в Апараті Київської міської державної адміністрації студенти проводили моніторинг ситуації в сфері актуальних грантів як в міжнародних організаціях або фондах, так і в державних організаціях, здійснювали переклади з іноземних мов вхідної кореспонденції, програм конференцій, грантів. Брали участь у підготовці офіційних прийомів іноземних делегацій.

У Школі політичної аналітики Національного університету «Києво-Могилянська академія» студенти-практиканти були залучені до написання аналітичних довідок щодо сучасної політичної системи США.

У Головному територіальному управлінні юстиції у м. Києві студенти працювали з документацією, яка є складовою частиною діяльності консульських установ України за кордоном.

В Національному інституті стратегічних досліджень при Президентові України практиканти мали змогу ознайомитися з аналітичними матеріалами різних відділів, характером підготовки щорічного послання Президента України Верховній Раді України, а також написати власну аналітичну довідку на задану тематику.

Практика в «Укрінформі» передбачала переклад з іноземних мов коротких інформаційних повідомлень за стандартами Кодексу «Укрінформу», написання коротких інформаційних повідомлень про події в Україні.

Рівень підготовки майбутніх фахівців з країнознавства та міжнародної інформації У Київському університеті імені Бориса Грінченка був високо оцінений керівниками практики зазначених установ. Особливо варто відзначити рівень підготовки студенток Юлії Черкасової, Тетяни Тафінцевої, Ірини Данилюк та Яни Логвиненко, про що свідчать офіційні відгуки МЗС України.

Під час виробничої практики студенти відкрили для себе нові сторінки обраної професії, закріпили та поглибили свої теоретичні знання.