Ви тут: Головна Про інститут Кафедри Кафедра всесвітньої історії Діяльність Науково-дослідний центр зовнішньої політики при кафедрі всесвітньої історії Інституту суспільства

Завданням Центру є проведення досліджень зовнішньої політики країн світу, вивчення основних тенденцій їх розвитку, розробка прогностичних сценаріїв вирішення кризових ситуацій у різних регіонах світу, збір та вивчення документів з історії зовнішньої політики та дипломатії.

Заходами Науково-дослідного центру зовнішньої політики Міжнародного науково-освітнього консорціуму імені Люсьєна Февра в травні 2015 р. була проведена наукова конференція з міжнародною участю «Людина, етнос, нація в світовій історії: державотворчі процеси на євразійському просторі (ХІХ – початок ХХІ ст.). У ній взяли участь понад 30 науковців з України та Польщі, а також студенти кількох київських ВНЗ, у т.ч. Київського університету імені Бориса Грінченка.

Свої доповіді на конференції, зокрема, виголосили студенти, які навчаються за напрямом підготовки «Країнознавство» та «Міжнародна інформація» Юлія Ковальчук («Дипломатичні стосунки між незалежної Україною та Ватиканом: історія та сьогодення»), Юлія Масловська, Валентина Антонова («Україна та Росія: розвінчання міфу про «братерство»), Поліна Плісова («Українсько-чеські культурно-освітні контакти в контексті інтеграції України до Європейського Союзу»); а також студенти-історики – Єлизавета Мозохіна («Ближайшее окружение Адольфа Гитлера»), Світлана Голоско («Українське Товариство Червоного Хреста у 1918-1922 рр.: деякі аспекти діяльності»), Аліна Ситнік («…Спільною думкою зв’язати й об’єднати тисячі полонених українців»: табірні видання полонених українців у Німеччині (1915-1917 рр.))

Ці та інші доповіді учасників конференції були опубліковані в науковому журналі «NadWisłą iDnieprem. Polska i Ukraina w przestrzeni eurozіjskiej – przeszłość i teraźniejszość» (Торунь, Польща – Сарагоса, Іспанія. – 2015. – № 4. – 190 с.).

Статті студентів, які спеціалізуються по кафедрі всесвітньої історії, були також опубліковані в українсько-китайському спецвипуску журналу «Українська орієнталістика» (№ 7-8, 2013/2014). Крім того, викладачі та студенти кафедри всесвітньої історії брали діяльну участь у роботі Школи Конфуція Інституту суспільства Київського університету імені Бориса Грінченка.

Програма

Міжнародної наукової конференції ЛЮДИНА, ЕТНОС, НАЦІЯ В СВІТОВІЙ ІСТОРІЇ:ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ НА ЄВРАЗІЙСЬКОМУ ПРОСТОРІ (ХІХ – початок ХХІ ст.) (21 травня 2015 р.)