Ви тут: Головна Про інститут Кафедри Кафедра правознавства Наукові заходи Відкрита лекція «Воєнні злочини у Боснії та Герцеговині»

Відкрита лекція «Воєнні злочини у Боснії та Герцеговині»

24 травня 2016 року в Інституті суспільства відбулася відкрита лекція на тему: «Воєнні злочини у Боснії та Герцеговині», яку провів директор Центру документування воєнних злочинів, старший науковий співробітник Йоркського Університету (Великобританія) Мірсад Токача (Сараєво).

На лекції були присутні студенти спеціальності «Правознавство», «Історія», «Міжнародна інформація», різних спеціальностей з Гуманітарного інституту, викладачі кафедри правознавства, а також голова Громадської Спілки «Українська Гельсінська спілка захисту прав людини» Олег Анатолійович Мартиненко.

Всі присутні з великою зацікавленістю слухали інформацію про боснійський досвід щодо фіксації фактів воєнних злочинів, які мали місце в період 1992-1999 рр. на території колишньої Югославії. Такий досвід є цікавим з огляду на необхідність збору доказів та документування фактів воєнної підтримки з боку Росії сепаратистів у Луганській і Донецькій областях та прямої участі російських військовослужбовців у бойових діях на території України. Відкрита лекція стала своєрідною підтримкою впевненості в тому, що винуватці нинішніх злочинів на Донбасі і в Криму мають бути притягнуті до міжнародної кримінальної відповідальності.