Археологічний кабінет

Створення археологічного кабінету при кафедрі історії України ініціював доцент О.І. Бонь, що викладає студентам археологію України. Кабінет поповнюється археологічними знахідками завдяки сприянню співробітників Центру археології Києва Інституту археології НАН України. Частина експонатів передана до кабінету приватними збирачами, в тому числі студентами-грінченківцями. Нині в кабінеті налічується понад дві сотні одиниць зберігання, які представляють розвиток матеріальної культури від кам'яної доби до середини ХХ ст.

Серед археологічних матеріалів, що експонуються в кабінеті, є:
  • пізньопалеолітичні і мезолітичні крем'яневі відщепи і пластини, вироби з бивня мамонта;
  • зразки керамічного виробництва і знаряддя праці з кременю енеолітичної трипільської культури;
  • фрагменти чорнолакової кераміки з античного причорноморського міста Ольвії;
  • зразки давньоруського металургійного виробництва (криця тощо) і фрагменти кераміки з Шестовицького комплексу ІХ - ХІ ст.
  • керамічні, металеві, скляні та кістяні вироби з київського Подолу ХІІ - XVIII ст.;
  • колекція військової амуніції та зброї часів Другої світової війни, зібрана на об'єктах колишнього Київського укріпрайону;
  • колекція скляних виробів XVIII - першої половини ХХ ст., що репрезентує різні боки побуту міщанського населення Подолу.
Експонати археологічного кабінету використовуються як наочне приладдя для викладання археології України.

Із зібрання археологічного кабінету

Світильник, Трипільська культура, V тис. до н. е.
Кістяний гребінець, ХІІ ст.
Фрагменти скляних браслетів, ХІІ - перша половина ХІІІ ст.

Горщик, перша половина ХІІІ ст.

Натільний хрест, кінець XVI ст.
Керамічна іграшка, XVIII ст.