Ви тут: Головна Про інститут Кафедри Кафедра історії України Навчально-методична робота Археологічна практика

Археологічна практика

Археологічна практика проводиться для студентів-істориків наприкінці першого року навчання. З 2004 р. студенти-грінченківці регулярно беруть участь у розкопках, які здійснює Центр археології Києва Інституту археології Національної академії наук України. Під керівництвом досвідчених науковців молоді історики мають можливість докладно ознайомитися з методикою польових археологічних досліджень і камеральною обробкою знахідок, набувають знання про матеріальну культуру киян від давньоруських часів до ХХ ст. та роблять свій внесок у вивчення багатого минулого української столиці. Частина знахідок, відшуканих при розкопках, надходить до археологічного кабінету при кафедрі історії України і методики навчання Київського університету імені Бориса Грінченка.

Студенти-грінченківці були учасниками розкопок важливих київських археологічних об'єктів, зокрема багатої подільської садиби домонгольської доби (вул. Спаська, 35, 2007-2008, 2011 рр., науковий керівник – Н.В. Хамайко), садиби Десятинної церкви (2009 р., науковий керівник – кандидат історичних наук О.В. Комар).

Розкопки по вулиці тсимчрімрпр

На розкопках у садибі по вул. Іллінській, 8 (2005 р.)

Розкопки у садибі по вул. Щекавицькій, 29 (2006 р.)

На розкопках у садибі по вул. Спаській, 35 (2008 р.)

Фрагмент фрески, Десятинна церква (2009 р.)

Студент Денис Губашов за розчисткою поховання
на розкопках у садибі по вул. Спаській, 12 (2010 р.)