Ви тут: Головна Про інститут Кафедри Кафедра історії України Події Екскурсія до відділу рукописів бібліотеки Чарторийських

Екскурсія до відділу рукописів бібліотеки Чарторийських

18–20 листопада  2015 р. у місті Краків (Республіка Польща) відбулася Міжнародна конференція «Україна, Русь в Нову добу: влада і еліта», організатором якої виступила Польська Академія наук (Краківське відділення), а співорганізаторами стали Інститут історії Яґеллонського університету та наш університет.

Під час конференції учасники мали чудову нагоду ознайомитися із старовинними документами, передусім Ego-походження (листи, діаріуші, чернетки наукових праць), видатних персонажів європейської історії XIV – XVIII ст., що зберігаються у Бібліотеці князів Чарторийських – бібліотечно-музейній установі, заснованої за ініціативою князя Адама Казимира Чарторийського та Ізабелли Чарторийської-Флемінг, фонди якої зараз підпорядковані Національному музею в Кракові та становлять 224 576 томів, серед яких – 333 інкунабули (видання до 1501 р.) та 70 009 томів, виданих до 1800 року, і 13 552 рукописних матеріалів.

Доктор хабілітований Януш Пезда (JanuszPezda) презентував учасникам конференції автографи Франческо Петрарки, Сигізмунда I Старого, Івана Мазепи, листи Петра I, Тараса Шевченка, чернетку рукопису Іммануїла Канта. Філософи та поети, князі та тирани-можновладці постали перед учасниками цього перегляду з пожовклих сторінок старих рукописів.

Biblioteka Czartoryskich 2
Краків, Інститут історії Яґеллонського університету, 21 листопада 2015 р. Д-р хаб. Я. Пезда демонструє власноручний текст Б.-З. Хмельницького
Підпис Івана Мазепи Текст Люблинської Унії 1569 р.
 Лист Петра I з його особистим підписом  Листи Тараса Шевченка 1854 р.
Чернетка праці Іммануїла Канта