Ви тут: Головна Про інститут Кафедри Кафедра інформаційних технологій і математичних дисциплін Наукова діяльність Наукові заходи Ознайомча екскурсія в Інформаційно-обчислювальний центр Київського національного університету імені Тараса Шевченка

19 листопада 2015 року студенти ІІ курсу спеціальності «Інформатика» Інституту суспільства відвідали Інформаційно-обчислювальний центр Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Спочатку начальник центру кандидат фізико-математичних наук, доцент Бойко Юрій Володимирович розповім студентам про історію центру, його основні задачі і здобутки.

Цікаво було дізнатись, що Обчислювальний центр в Київському державному університеті ім. Т.Г. Шевченка був створений 12 листопада 1956 року і був першим в Україні. Базою для його становлення стала організована ще в 1945 році при механіко-математичному факультеті лабораторія електричного моделювання, в якій розвивалися ідеї використання методів електричного моделювання для розв'язування задач математичної фізики і техніки. З 70-х років розпочалось створення автоматизованої системи управління університетом, впроваджені підсистеми «Зарплата», «Абітурієнт». Сьогодні у склад ІОЦ входять сектори: мережевих технологій, WEB-технологій, впровадження нових технологій, автоматизації навчального процесу та фінансової діяльності, бюро технічного обслуговуання, лабораторія паралельних обчислень, регіональна мережева академія CISCO.

Далі екскурсію продовжив асистент кафедри комп’ютерної інженерії факультету радіофізики, електроніки та комп'ютерних систем Борецький Олександр Францович. Нашим студентами показали основні технічні ресурси Центру:mainframe IBM,обчислювальний кластер, дата-центри, сервери та лабораторії.

Оскільки екскурсія проводилась в рамках вивчення дисципліни «Паралельні та розподілені обчислення» (викл. Литвин О.С.), найбільшу увагу було приділено ознайомленню із обчислювальним кластером, основним завданням якого є забезпечення розв’язання наукових та прикладних задач фізики, хімії, астрономії, біології, які вимагають значних обчислювальних потужностей.

Враження студентів:

Колобова Анна: Такі екскурсії надихають молодих фахівців та спеціалістів на роботу та розвиток саме у нашій країні. Дуже приємно, що українські університети надають можливість студентам познайомитись з машиною, здатною на моделювання клітин та молекул, обрахування складних фізичних та математичних задач тощо. Я дуже сподіваюсь, що наш університет незабаром також зможе надати такі можливості своїм студентам.

Кравченко Олександр: Екскурсія мені сподобалася, побачив нове для себе обладнання на власні очі, почув чимало цікавої інформації, наприклад, що mainframe КНУ використувує замість HDD магнітні плівки, які можуть вміщувати до 1 ТБ даних, а також зберігатися у нормальному стані близько 3-5 років.

Швець Анна:Я дуже задоволена екскурсією. Адже бачити кластер на картинці і на власні очі – дуже різні речі. Також я дізналась для себе чимало нового та цікавого. Хотілось би, щоб таке обладнання було і у нашому університеті.

Гриценко Олександра: Екскурсія була цікава та інформативна, тепер ми маємо уявлення про техніку, з якою у майбутньому матимемо змогу працювати.

Кузьменко Олена: Ми дуже вдячні за екскурсію проведену в інформаційно-обчислювальному центрі. Нас радо зустрічали, цікаво розповідали і відповідали на наші запитання. Ми розширили свої знання з приводу застосування кластерів, принципів розпаралелювання рішень та організації його роботи.