Ви тут: Головна Про інститут Кафедри Кафедра управління Наукові заходи Круглий стіл «Роль та місце сучасної школи у відродженні духовності нації»

Круглий стіл «Роль та місце сучасної школи у відродженні духовності нації»

Круглий стіл «Роль та місце сучасної школи у відродженні духовності нації» відбувся 19.02.2015р. в рамках проведення Регіональної науково-практичної конференції Програми підвищення кваліфікації керівників НЗ м. Києва Інституту суспільства Київського університету імені Бориса Грінченка "Інноваційний розвиток навчального закладу: проблеми, пошуки, знахідки", тому що саме духовність нації визначає і забезпечує інноваційний поступ майбутнього держави, що і забезпечує у тому числі і економічні показники її розвитку.
Учасниками круглого столу були: представники Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, Комісії у справах освіти та виховання УГКЦ , Західно-Української Асоціації «Спадщина України», Всеукраїнської громадської організації «Батьківська християнська асоціація «Алетея», члени кафедри державного управління та управління освітою, викладачі та слухачі Програми підвищення кваліфікації керівників НЗ м. Києва, магістри з напрямку підготовки «Управління навчальних закладів» Інституту суспільства Київського університету імені Бориса Грінченка, директори, заступники директорів загальноосвітніх католицьких шкіл, авторських шкіл, гімназій, ліцеїв різних ступенів і форми власності та завідувачі садочків міст Києва, Львова, Івано-Франківська, Тернополя та колегіуму для дівчат с.Зарваниця Тернопільської обл.

За круглим столом відбувся насичений діалог щодо наявних та бажаних шляхів і механізмів відродження духовності нації та особливої ролі шкіл у даному процесі, продемонстровані практики діяльності католицьких шкіл, садочків та закладів духовно-морального спрямування.

Початком для обговорення стали виступи на Пленарному засіданні конференції Квасниці І. Ю., Президента Західно-Української Асоціації «Спадщина України» «Роль та місце сучасної школи у відродженні духовності нації», Решетнікова Ю. Є., заступника голови Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України «Механізми впливу громадських рад на формування та впровадження освітньої державної політики в контексті питань відродження духовності нації» та Майби Петра, директора НВК «Школа –гімназія «Шептицьких» м.Львова «Превентивна виховна система о.І. Боско у контексті впливу на формування духовності нації» .

Виступи учасників круглого столу дозволили розширити підняті теми на Пленарному засіданні та дати відповіді на основне питання: Яким ми хочемо бачити наше суспільство в майбутньому і яку роль та місце повинна зайняти сучасна школа у його формуванні?

Виступи представили:

1. Поспєлова Т. Завідувач кафедри державного управління та управління освітою Інституту суспільства Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор наук з державного управління, м. Київ. «Проблема духовності нації на сучасному етапі розвитку суспільства».

2. Канафоцька Г. Викладач Програми підвищення кваліфікації керівників НЗ м. Києва Інституту суспільства Київського університету імені Бориса Грінченка, м. Київ. «Трансформаційне суспільство: чинники та фактори впливу на формування цінностей підростаючого покоління в контексті відродження духовності нації».

3. Буштин М. (с. Христофора ). Голова комісії у справах освіти та виховання УГКЦ, м. Київ. «Сучасна школа між минулим і майбутнім та її місце у відродженні духовності нації».

4. Кіяк М. (С. Йосифа). Директор Приватної загальноосвітньої школи І ступеня “Католицька школа святого Василія Великого”, м. Івано-Франківськ. «Формування особистості учня на духовних засадах з досвіду приватної школи св.Василія Великого. м. Івано-Франківськ».

5. Тузяк Г. Завідувач дитячого садка «Святого Миколая» №135, м Львів. «Особистісно – орієнтована освіта дітей дошкільного віку з досвіду праці садочку св. Миколая. м. Львів».

6. Станіславська Г. Директор Авторської загальноосвітньої школи "ТРИВІТА", м.Львів.

«Християнські цінності в навчально-виховному процесі».

7. Майба Петро. Директор НВК «Школа –гімназія «Шептицьких», м. Львів. «Превентивна виховна система о.І. Боско».

8. Анна Зварич. Директор колегіуму-інтернату для дівчат "Знамення" (ІІІ ступеня) з поглибленим вивченням предметів духовно-просвітницького спрямування, с.Зарваниця Тернопільської обл. «Виховання любов’ю на прикладі колегіуму для дівчат «Знамення».

9. Сенчук Оксана. Координатор Всеукраїнської громадської організації «Батьківська християнська асоціація «Алетея», м. Київ. «Школа як сприятливе середовище виховання дитини. Погляд батьків».

10. Нідзієва В. Директор гімназії №117 ім. Лесі Українки, м. Київ. «Роль та місце школи у формуванні цінностей підростаючого покоління в контексті відродження духовності нації».

11. Щербій Г. Заступник директора Ліцею політики, економіки, права та іноземних мов, м. Київ. «Превентивне виховання».

Між виступами учасників та після них відбулося активне обговорення теми відродження духовності нації, що дозволило відзначити дійсно неоціненний досвід та внесок у даний процес сучасних шкіл з духовно-моральним спрямуванням своєї діяльності та   окреслити шляхи забезпечення можливих перспектив у поширенні кращого досвіду з практики роботи освітніх закладів у питаннях виховання високодуховної особистості, а також запропонувати механізми впровадження та забезпечення такого виховання у всіх освітніх закладах України.

За результатами роботи круглого столу прийнята Резолюція з аналізом факторів та чинників впливу на формування суспільної моралі та цінностей підростаючого покоління у період сучасних суспільних трансформацій та пропозиціями щодо ролі та місця школи у процесі відродження духовності нації.