Ви тут: Головна Про інститут Кафедри Кафедра управління Наукові заходи Регіональна науково-практична конференція «Інноваційний розвиток навчального закладу: проблеми, пошуки, знахідки»

19 лютого 2015 року кафедра державного управління та управління освітою Інституту суспільства Київського університету імені Бориса Грінченка в рамках Програми підвищення кваліфікації керівників навчальних закладів м.Києва за підтримки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА провела Регіональну науково-практичну конференцію «Інноваційний розвиток навчального закладу: проблеми, пошуки, знахідки».

Пленарне засідання конференції розпочав Линьов Костянтин Олександрович, директор Інституту суспільства, кандидат наук з державного управління, доцент, який у своїй доповіді «Лідерство для інноваційного розвитку навчального закладу» розкрив важливі аспекти лідерства у сучасному навчальному закладі, представив власне бачення інноваційного розвитку сучасних шкіл. Про роль та місце сучасної школи у відродженні духовності нації розповіла Квасниця Ірина Юліанівна, президент Західно-Української Асоціації «Спадщина України». Решетніков Юрій Євгенович, кандидат філософських наук, заступник голови Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України висвітлив механізми впливу громадських рад на формування та впровадження освітньої державної політики в контексті питань відродження духовності нації. Досвідом превентивної виховної системи отця І. Боско у контексті впливу на формування духовності нації поділився Майба Петро, директор НВК «Школа – гімназія «Шептицьких» м. Львова.

Модерувала роботу конференції Поспєлова Тетяна Вадимівна, завідувач кафедри державного управління та управління освітою, доктор наук з державного управління.

Виступи керівників ЗНЗ м. Києва – учасників Програми кваліфікації 2014-2015 н.р., що прозвучали на пленарному засіданні, надзвичайно яскраво репрезентували інноваційний розвиток сучасних навчальний закладів. Зокрема, Костіна Лариса Юріївна, директор ліцею № 293 І-ІІІ ступеня Деснянського району м.Києва – розповіла про вектори виміру готовності учителя до інноваційної діяльності в загальноосвітньому навчальному закладі. Підготовку вчителів до здійснення дистанційного навчання на прикладі вечірньої школи аналізував в своєму виступі Закомірний Ігор Миколайович, директор вечірньої (змінної) школи ІІІ ступеня № 18.

Учасники регіональної науково-практичної конференції – керівники НЗ м. Києва мали змогу поділитися власним досвідом та баченням перспектив розвитку НЗ столиці під час роботи секцій та круглого столу.

Круглий стіл: «Роль та місце сучасної школи у відродженні духовності нації»

Модератори: Поспєлова Тетяна Вадимівна – доктор наук з державного управління, завідувач кафедри державного управління та управління освітою, Канафоцька Галина Павлівна – викладач Програми ПК керівників НЗ.

В засіданні круглого столу і обговоренні проблем, пов’язаних з відродженням духовності нації в сучасній школі, взяли участь керівники навчальних закладів Західної України та запрошені фахівці з м. Києва: М. Буштин (с. Христофора) - голова комісії у справах освіти та виховання УГКЦ, м. Київ, М. Кіяк (С. Йосифа)- директор приватної загальноосвітньої школи І ступеня “Католицька школа святого Василія Великого”, м. Івано-Франківськ, Г. Тузяк - завідувач дитячого садка «Святого Миколая» №135, м. Львів, Г. Станіславська - директор Авторської загальноосвітньої школи "ТРИВІТА", м. Львів, А. Зварич - директор колегіуму-інтернату для дівчат "Знамення" (ІІІ ступеня) з поглибленим вивченням предметів духовно-просвітницького спрямування, с.Зарваниця Тернопільської обл., О. Сенчук - координатор Всеукраїнської громадської організації «Батьківська християнська асоціація «Алетея», м. Київ, В. Нідзієва - директор гімназії №117 ім. Лесі Українки, м. Київ.

Секції:

І. «Інноваційні форми навчання в НЗ: теорія та практика» (керівники секції: Черниш Анатолій Петрович – кандидат педагогічних наук, доцент, Павлюк Валерій Валерійович – кандидат наук з державного управління, доцент);

ІІ. «Соціально-психологічні аспекти діяльності НЗ»(керівник секції: Редько Сергій Іванович – кандидат психологічних наук, доцент, заступник директора Інституту);

ІІІ. «Розвиток навчального закладу через вирішення науково-методичної проблеми» (керівники секції: Панченко Алла Гнатівна – кандидат наук з державного управління, Шуть Валентина Яківна – старший викладач кафедри державного управління та управління освітою);

IV. «Проблеми та перспективи діяльності дошкільного та позашкільного навчального закладу в сучасних українських реаліях» (керівник секції: Логачова Світлана Станіславівна – кандидат економічних наук, старший викладач кафедри).

Робота Регіональної науково-практичної конференції, стала ще однією вагомою можливістю для обміну досвідом, окреслення векторів управлінських інновацій для перспективного розвитку шкіл м. Києва, засвідчила важливість стратегічних завдань, поставлених сьогоденням перед керівниками НЗ.

Успішну організаційно-координаційну роботу заходу забезпечили модератори-методисти Програми ПК керівників НЗ м. Києва: Логачової Світлани Станіславівни та Садової Наталії Станіславівни.

٭Матеріали ІІ та ІІІ Регіональних науково-практичних конференцій «Проблеми та перспективи управління сучасною школою» та «Інноваційний розвиток навчального закладу: проблеми, пошуки, знахідки» будуть видані окремою збіркою тез виступів учасників конференцій.