Ви тут: Головна Про інститут Кафедри Кафедра управління Наукові заходи Регіональна науково-практична конференція «Проблеми та перспективи управління сучасною столичною школою»

28 січня 2013 року
Програма підвищення кваліфікації керівників НЗ  м. Києва та кафедра державного управління та управління освітою Інституту суспільства Київського університету імені Бориса Грінченка за підтримки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА провела регіональну науково-практичну конференцію «Проблеми та перспективи управління сучасною столичною школою».

Пленарне засідання конференції розпочав Линьов Костянтин Олександрович, директор Інституту суспільства, кандидат наук з державного управління, доцент, який у своїй доповіді «Сучасність керівника НЗ» наголосив на важливих аспектах філософського розуміння сучасності керівника, формування іміджу керівника сучасного навчального закладу, представив власне бачення перспектив розвитку столичних шкіл як лідерів освітнього процесу нашої країни.Про проблеми та перспективи розвитку ЗНЗ м. Києва в сучасних умовах розповіла Святенко Олена Володимирівна, радник директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА. Виступи керівників ЗНЗ м. Києва – учасників Програми ПК 2013-2014 н.р., що прозвучали на пленарному засіданні, надзвичайно яскраво репрезентували широке тло актуальних та перспективних завдань столичних шкіл. Зокрема, Крик Тамара Михайлівна розповіла про роботу навчального закладу в умовах дослідно-експериментальної роботи; впровадження проектних технологій в управління навчально-виховним процесом НЗ аналізували Репецька Тетяна Василівна і Лебединська Тамара Анатоліївна; питання моніторингу як сучасного засобу та практичного інструменту управління якістю освіти в НЗ розглянули Шевченко Василь Миколайович та Чех Лідія Олександрівна.Гуманізація освітнього простору ліцею через впровадження ідей толерантності була предметом виступу Шевцової Світлани Михайлівни; Савченко Михайло Пилипович репрезентував особливості управління соціальними проектами учнів у системі розвитку громадянських цінностей особистості; роботу НЗ в режимі школи повного дня для підвищення якості навчальних досягнень учнів висвітила у своєму виступі Зубка Наталія Валентинівна.Лавриненко Олена Василівна, викладач кафедри державного управління та управління освітою Інституту суспільства, проаналізувала проблеми функціонування та перспективи розвитку київських вечірніх шкіл, окресливши можливі шляхи вирішення нагальних питань закладів такого типу. Учасники регіональної науково-практичної конференції – керівники НЗ м. Києва мали змогу репрезентувати свій досвід та власне бачення перспектив розвитку НЗ столиці під час роботи секцій:

• «Управління методичною та виховною роботою школи. Атестація НЗ м. Києва» (керівники секції: Панченко А. Г. – кандидат наук з державного управління, доцент, та Шуть В. Я. – старший викладач кафедри);
  • «Формування всебічно розвиненої особистості учня у навчально-виховному процесі. Позашкільні навчальні заклади у системі столичної освіти»(керівник секції: Редько С. І. – кандидат психологічних наук, доцент кафедри, заступник директора Інституту);
  • «Інноваційний розвиток ЗНЗ столиці. Впровадження інклюзивної освіти у столичних школах» (керівники секції: Линьова І. О. – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри та Руденко В. П. – старший викладач кафедри)

• «Вечірні школи столиці та екстернатна форма навчання»(керівник секції: Лавриненко О. В. – викладач кафедри, аспірант).

Робота регіональної науково-практичної конференції, ставши ще однією вагомою можливістю для обміну досвідом, окреслила вектори управлінських інновацій для перспективного розвитку шкіл м. Києва, засвідчила важливість стратегічних завдань, поставлених сьогоденням перед керівниками НЗ столиці.

Успішному проведенню конференції сприяли наполегливі зусилля модератора Линьової Ірини Олексіївни, керівника Програми ПК керівників НЗ м. Києва та протокол-менеджера Якушенко Анни Миколаївни, методиста Програми ПК.

٭Матеріали регіональної науково-практичної конференції «Проблеми та перспективи управління сучасною столичною школою» будуть видані окремою збіркою тез виступів учасників конференції.