Ви тут: Головна Про інститут Кафедри Кафедра управління Події ІІ Національний форум "Бізнес і Університети: трансформація освіти"

ІІ Національний форум "Бізнес і Університети: трансформація освіти"

Кафедра державного управління та управління освітою взяла участь в ІІ НАЦІОНАЛЬНОМУ ФОРУМІ «БІЗНЕС І УНІВЕРСИТЕТИ: ТРАНСФОРМАЦІЯ ОСВІТИ», що відбувся 24 жовтня 2014 р. в місті Києві за підтримки Міністерства освіти і науки України. До участі в заході було запрошено доцента кафедри, к. держ. упр. Павлюка В.В.

Перш за все, слід зазначити, що сам факт проведення форуму національного рівня (другий рік поспіль) вже говорить про стійку тенденцію і наявності потреби в ньому. Початок заходу, спрямованого на розвиток системи освіти в Україні з позначкою &, тобто в тандемі з бізнесом, одразу надав відчуття чогось «справжнього і живого». Ініціатива організаторів, Центру розвитку КСВ м. Київ, з самого початку була орієнтована на результат - об'єднання зусиль бізнесу і університетів є одним з небагатьох шляхів природнього розвитку економіки, суспільства і держави.

Грамотно розбивши програму форуму на кілька сесій і послідовно вбудованих в них панельних дискусій із запрошеними експертами, організатори дали можливість учасникам побачити і оцінити поточний стан взаємин бізнесу і університетів (освіти), презентувати кращі практики, діючі в Україні на сьогоднішній день, обговорити проблеми з топ-менеджментом системи освіти та бізнесу, а також головою комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти. Інна Совсун, Лілія Гриневич, Віктор Огнев'юк, Світлана Калашнікова - ось далеко не повний список учасників Форуму, що підтверджує його значимість і актуальність розглянутих проблем.

Форум показав, що обидві сторони відкриті і готові до діалогу, однак відсутні традиції стосунків, що тільки починають формуватися. Бізнес готовий робити «замовлення» на кваліфікованих фахівців, підтримувати ВНЗ технічно, створюючи спільні лабораторії, методичні кабінети, науково-дослідні центри. Університети ж, часто консервативні і втрачають потенційних партнерів через зайву бюрократію або додаткові умови співпраці. У підсумку втрачають і бізнес, і університети, і студенти.

Проведення панельної дискусії в контексті нового Закону «Про вищу освіту» показало, що система розвивається і відкриває нові можливості для розвитку партнерства бізнесу і університетів. Свобода університетів у формуванні навчальних планів, активізація практичної складової навчального процесу та участь бізнесу в освітньому процесі дозволяють говорити про реальні перспективи зростання. Ми побачили перед собою команду експертів, які розуміли один одного з півслова і дотримувались такту при обговоренні недоліків.

У підсумку хотілося б відзначити, що бізнес і освіта шукають і починають знаходити точки дотику і, зрозуміло, що партнерство між бізнесом і університетами неминуче і буде тільки поглиблюватися. При цьому складається враження, що цьому тандему чогось не вистачає. Може ініціативи з боку університетів. А може більшої уваги та інтересу з боку держави, тільки не директивного, а скоріше супроводжуючого і регулюючого. Перефразовуючи: «Дві голови (бізнес та університети) - добре, а три (бізнес-університети-держава) - краще. Трикутник або тандем, прогрес або застій, що чекає нас в 2015-2030-х.