Реорганізація Інституту суспільства

На підставі рішення засідання Вченої ради від 26 травня 2016 року структурний підрозділ трансформується шляхом поділу на:

 

Зустріч з М.П.Гузиком

Лідерство вимірюється розумом, довірою, добротою, сміливістю, дисципліною. Якщо людина поєднує в собі всі п’ять рис, відповідно до їхнього призначення, то вона може бути лідером.
Сунь Цзи, (VI-V ст.до н.е.), японський полководець, автор книги «Мистецтво війни».


Чого найбільше потребує моя Україна? Вона потенційно має все для квітучого та щасливого життя. Тоді чому тут такий катастрофічно низький рівень життя? Чому величезна кількість молоді покидає батьківщину і виїздить за кордон? Чому так багато українців працює в наймах? Чому люди не впевнені в завтрашньому дні та бояться за майбутнє своїх дітей? Що не так? У чому основна проблема? 
На мою думку, Україні хронічно гостро бракує лідерів. У політиці, журналістиці, педагогіці – насамперед в цих сферах соціальної структури повинні негайно з’явитися сміливі та харизматичні особистості. Хто ж ці люди? Які якісні характеристики вирізняють їх? Лідери - це ті, які сміливі жити. Вони мають рішучість іти вперед, ризикувати та нести відповідальність. Чесні та здатні дотримуватися слова. Ясно бачать майбутнє та задають напрямок руху. Ті, які обов’язково чисті серцем та вміють співчувати і вірити людям. Вони конче мусять бути стійкими, аби змогти підвестися після болючого падіння, і зробити правильні висновки з пережитих поразок. Такі люди повинні відкриватися до всього нового і безперервно розвиватися. І абсолютно обов’язково усвідомлювати лідерство як служіння, а не спосіб власного самоствердження. 
Немає жодного сумніву, що поява такого типу лідерів якісно змінить життя України, створить передумови для її процвітання та благодатного розвитку. Звідки ж вони візьмуться, такі «диво-люди»? На кого вказує нам правда життя? Вона закликає нас звернути особливу увагу на молоде покоління, і ставить перед освітянами вагоме та почесне завдання - сформувати та виплекати розвинених та яскравих громадян своєї країни. Тих, які скеровуватимуть розвиток суспільства в якісно-конструктивному напрямку.
Тому дуже тішить, що в освітньому просторі України є живі реакції на вимоги часу та правди. Назва Інституту лідерства та соціальних наук говорить сама за себе. Саме тут працюють заради цієї високої мети. Недавня зустріч із М.П. Гузиком є тому підтвердженням. Микола Петрович - директор Авторської школи, кандидат педагогічних наук, заслужений працівник освіти України. Саме він заснував першу в пострадянському українському суспільстві школу з принципово новою дидактично-методичною системою. М.П.Гузик перший у педагогічній практиці розробив персоніфіковані програми навчання дітей з урахуванням їхніх природних задатків талантів. Суть нової педагогічної системи Гузика має таку філософсько-світоглядну основу, яка радикально відрізняється від світського гуманізму, на якому базувалася система радянської школи. Свою нову дидактичну систему вчитель-новатор побудував на чотирьох постулатах. По-перше, людина - творіння Боже, Його робочі руки. Саме вона сприяє гармонійному розвитку світу, в якому живе. По-друге, кожна дитина приходить в цей світ зі своєю особливою місією. По-третє, - для виконання цієї місії Бог обдаровує людину певними талантами. У маленькій дитині можна розгледіти задатки цих талантів. І в четвертому постулаті стверджується основне завдання педагогіки – вчасно виявити в дитині її ключове обдарування, забезпечити його реалізацію та ефективний розвиток. 
М.П. Гузик розробив класифікацію задатків талантів дитини, розділивши їх на сім основних типів, а також спеціальну особистісно-орієнтовану технологію навчання дітей. До його унікальної школи-комплексу можна привести дитя вже з чотирьох років, або пізніше, залежно від його розвитку. Школярі навчаються залюбки, тому що основною мотивацією виступає здорова зацікавленість у власному розвитку. Переконатися в існуванні такого дива на власні очі та ознайомитися з технологіями навчання та виховання можна, приїхавши на фестиваль авторської педагогіки, який відбудеться 22 липня у місті Южному Одеської області. Наталя Кузьменко


_1611 76
_1663
_1629 _1621
_1643 _1624

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter