Реорганізація Інституту суспільства

На підставі рішення засідання Вченої ради від 26 травня 2016 року структурний підрозділ трансформується шляхом поділу на:

 

Зустріч з Ю.А. Мициком

 

micikЗустріч з Ю.А. Мициком

Проект "Лідери для лідерів", який запроваджено в Інституті лідерства, має на меті ознайомити студентів із визначними постатями сучасності, адже справжніх лідерів вирізняє наполегливість у досягненні мети, працелюбність і любов до своєї справи. Саме з таких особистостей має брати приклад майбутній працівник науки й освіти, і саме наші студенти мають змогу вчитися у таких людей. 
Отже, 31 березня 2010 року відбулася чергова зустріч у рамках проекту з відомим професором, доктором історичних наук, священиком Української Православної Церкви Київського Патріархату – Мициком Юрієм Андрійовичем. 


Юрій Мицик має козацьке коріння, і це визначило певною мірою його особисту долю як українського історика, бо улюбленою темою наукової творчості є велична історія українського козацтва. Народився і вивчився у місті Січеславі (Дніпропетровську). Свою освітянську роботу почав у Дніпропетровському державному університеті. Пройшов шлях від викладача до професора кафедри історії України, завідував відділом Дніпропетровського відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України. А вже з 1996 року працює завідувачем кафедри історії Національного університету “Києво-Могилянська Академія”, з 2002 р. – професором даної кафедри. У 2007 р. Указом Президента України Юрію Андрійовичу присвоєне звання «Заслужений діяч науки і техніки України».
На зустрічі Ю.А.Мицик розповів про свою роботу як дослідника джерел (займається пошуком і публікацією джерел київської історії), представив деякі свої видання й такі, у написанні яких брав безпосередню участь. Ю.А.Мицик цікавиться переважно козацькою добою, життям І.Мазепи та біографіями видатних постатей 17 століття. Порадив історикам та всім, кого цікавить українська історія, обов’язково мати «Енциклопедію української історії» (наразі вже видано 6 томів), планується випустити 10 томів. Представив такі книги як «Історія українського козацтва» (у 2-х томах) видавництва Києво-Могилянської Академії, «Біографія Виговського». Закликав молодь вивчати свій родовід, адже особисто він сам випустив книжку про рідню по материній лінії (с. Майорка), планує писати і про батьківську лінію. Впродовж викладацьких років збирав спогади про геноцид українського народу – голодомор. Ця трагедія торкнулася і його сім’ї, у ті роки загинуло 6 родичів його батька. За допомогою студентів, які особисто розпитували своїх дідусів і бабусь (учасників тих страшних подій), зібрав більше 200 спогадів, котрі розмістив у книзі «Спогади про голодомор». 
Взагалі Юрій Андрійович вважає актуальною проблемою усну історію в Україні, тому що історію творять люди і найточніше можуть передати її саме учасники та очевидці подій. Також збирає спогади про Чорнобильську катастрофу, вважає її саме катастрофою, яка ще кілька тисяч років відлунням хвороб позначиться на поколіннях. 
Для тих, хто вивчає історію України, Ю.А. Мицик порадив свій підручник «Історія України» (співавтори Бажан та Власенко), він не перевантажений датами і доступний для розуміння всім. 
Під кінець розмови з талановитим істориком студенти мали змогу поставити свої запитання. Зокрема, Федір Піщаний поцікавився: «Чи існувало козацьке бароко?», бо це питання є доволі спірним. Ю.А. Мицик вважає, що була козацька держава, пісні, звичаї. За часів тієї доби звелися наші кращі церкви в бароковому стилі. Бароко звичайно було, але в кожній країні воно несе певний національний характер. 
Ми багато не знаємо з історії нашої держави, зауважив дослідник. Чимало міст України без написаної власної історії, зокрема місто Полтава. Здавалося б, таке величне місто - і не має історії. «Білі плями» 20 століття вивчаються одиницями істориків. а це ж важлива частина нашої країни, і скільки треба ще вкласти праці у дослідження матеріалів!
З огляду на все це, Юрій Мицик закликав майбутніх істориків звернути увагу на дослідження історії України, бо дуже багато документів лежить в архівах без належного догляду. 

IMG_4777 IMG_4783
IMG_4775 IMG_4774
IMG_4779 IMG_4781
DSC_0014 DSC_0015

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter