Зустріч з Г.Й. Удовенком

Зустріч з Г. Й. Удовенком

18 травня 2010 року відбулася зустріч студентів та викладачів Інституту з видатним дипломатом і політиком, колишнім міністром закордонних справ України, почесним доктором кількох університетів, одним із безпосередніх ініціаторів заснування Дипломатичної академії України при МЗС України Геннадієм Йосиповичем Удовенком. Нашого гостя аудиторії представив ректор Університету В.О.Огнев’юк, який розповів про свою давню дружбу з Г.Й.Удовенком і наголосив на унікальності постаті цього українського політика.

IMG_7775Геннадій Йосипович – людина унікальна навіть для дипломата: він єдиний на радянському та пострадянському просторі за всі роки існування ООН обирався Президентом її Генеральної Асамблеї.
Після проголошення незалежності України Геннадій Йосипович був першим Надзвичайним і Повноважним послом України в Республіці Польща, а відтак саме він закладав фундамент стратегічних відносин між двома державами.
За час перебування на посаді Міністра закордонних справ України багато було зроблено для формування і втілення в життя зовнішньополітичного курсу України, зокрема в сфері євроатлантичної інтеграції; під його керівництвом проводилися переговори з Російською Федерацією, Румунією та іншими країнами про укладення договорів про дружбу, співробітництво і партнерство.
На думку Г.Й.Удовенка, Україна докорінно зміниться, коли до влади прийде молоде покоління – незаангажоване, із власною думкою, талановите. Нам конче необхідно подолати той комплекс меншовартості, який формувався протягом століть і перешкоджає у розбудові сильної української держави. Рівень відносин України з усіма державами світу повинен бути рівноправним.
Г.Й.Удовенко поділився з присутніми своєю оцінкою поведінки західних політиків, він зауважив, що ті надзвичайно дружелюбні та зовсім непихаті. Наш гість проаналізував сучасну політичну ситуацію в Україні, відзначивши при цьому сучасну зміну зовнішньополітичного курсу держави з євроатлантичного на євроазійський.
Геннадій Йосипович закликав усіх ставити перед собою запитання: «Що я зробив для України?» Над цим мають міркувати не лише західні політики (!), а насамперед громадяни української держави.
Г.Й.Удовенко, звертаючись до студентів, наголосив на важливості освіти для побудови міцної європейської держави України. «Хапайтеся за науки та про любов не забувайте, поліпшуйте демографічну ситуацію! Вивчайте мови, мистецтво, будьте фахівцями не лише у певній галузі знань, а всебічно розвиненими особистостями!»
Студенти також мали чудову нагоду поставити запитання Г.Й.Удовенку і почули ґрунтовні відповіді на них.

95 IMG_7808